Knauf Insulation je jednou z hlavních a nejrychleji rostoucích firem v izolačních materiálech s více než 30 letou historií. Zaměřujeme se na komplexní řešení ve snižování energetické náročnosti pro bytové a nebytové stavby. Jejich materiály dokáží zateplit prakticky celý dům, nebo průmyslový objekt.

Knauf Insulation zaměstnává přes 5000 zaměstnanců ve více než 35 zemích a vyrábí ve více než 30 výrobních závodech. Knauf Fiber Glass USA vznikl v roce 1978, kdy rodina Knauf koupila stávající závod v Shelbyville, Indiana.

Knauf první výrobní závod

V sortimentu naleznete izolace pro kontaktní fasádu, šikmou i plochou střechu a interiérové příčky. 

KNAUF INSULATION na českém trhu

Knauf Insulation vstoupil na český trh v roce 2005. V roce 2006 byl v Krupce u Teplic zprovozněn jeden z nejmodernějších závodů na výrobu skelné vlny v Evropě. 

Akvizicí společnosti Heraklith v roce 2007 rozšířila Knauf Insulation svoje působení také na Slovensko. Závod v Nové Bani vyrábí izolace z kamenné vlny.

Ekologická výroba

Knauf Insulation klade velký důraz na životní prostředí, takže při výrobě nedochází k žádným emisím vypouštěným do vody ani půdy. Emise do ovzduší díky použití nejmodernějších technologií nastavují nová měřítka v oblasti výroby minerální izolace. Zároveň v oblasti spotřeby energií na výrobu jedné tuny minerální izolace výrobní závod v Krupce bourá limity a dosahuje 2,4× menší měrné spotřeby, než jaké ve svých statistikách prezentuje Česká energetická agentura.

Spotřeba energie na výrobu izolace je v našem závodě menší než 8 GJ/t. Průměrná hodnota v ČR se pohybuje podle České energetické agentury mezi 20 a 40 GJ/t.

Knauf Insulation role

KNAUF INSULATION nabízí

  • Zateplení střechy
  • Kontaktní fasáda
  • Provětrávaná fasáda
  • Sádrokartonová příčka
  • Izolace podlahy
  • Foukaná izolace
  • Zelená střecha

Ceník a katalog produktů