O společnosti

Zaměření

V době svého vzniku patřil Dachdecker spol. s r.o. k prvním specializovaným prodejnám tohoto druhu v rámci celé ČR. Prodejní sortiment z počátku tvořily převážně materiály zahraničních výrobců tak, aby bylo splněno první kritérium prodeje, dlouhá životnost a kvalita. V současné době tvoří cca 70% sortimentu tuzemské výrobky a 30% je dováženo z okolních států, jako je např. Rakousko, SRN, Belgie, Norsko, Švédsko, Finsko apod., přičemž ze začátku to bylo naopak. Nabízíme pouze certifikované výrobky s dlouhou zárukou, široký sortiment všech běžně prodávaných materiálů, krátké dodací lhůty, výpočet spotřeby ve variantách, odvoz materiálu, vrácení zboží a palet. V sortimentu jsou tedy obsaženy všechny běžně prodávané materiály a lze s nimi realizovat všechny druhy střech. Dachdecker spol. s r.o. se hned po svém vzniku zaměřil na specializovaný prodej střešních materiálů a jejich příslušenství, jak běžným zákazníkům, tak především realizačním firmám. Tedy pokrývače, klempíře a stavební firmy, které se zabývají realizací střech.

Snahou společnosti Dachdecker spol. s r.o. je přizpůsobit svůj sortiment každodenní potřebě těchto firem, zavádět a realizovat služby, které realizačním firmám pomohou šetřit čas. Zaměřujeme se také na kvalitní personál, který je proškolován tak, aby mohl poskytovat profesionální služby nejen realizačním firmám, na které se specializujeme, ale i koncovým zákazníkům. Bezplatně je prováděno technické poradenství, výpočet spotřeby materiálu apod. Prostřednictvím venkovních zástupců firma zajišťuje v případě potřeby technické poradenství přímo na střechách. Ve složitějších případech pak za účasti technických zástupců výrobců příslušného materiálu. Dachdecker spol. s r.o. úzce spolupracuje s architekty a projektanty již při přípravě jednotlivých projektů na rekonstrukci nebo realizaci významnějších střech. S ohledem na příznivé ceny a kvalitu poskytovaných služeb dodávala společnost Dachdecker spol. s r.o. materiály pro řadu významných staveb.

Současnost

Za dobu svého působení na českém trhu získal Dachdecker spol. s r.o. významnou pozici na trhu. Patří k největším prodejcům v rámci jednotlivých regionů, kde má své provozovny a v některých druzích materiálů se pak řadí na přední místo v rámci celé ČR. Za rok 2013 dosáhla společnost obrat z prodeje výrobků 432 miliónů Kč bez DPH. I přes nepříznivý vývoj ve stavebnictví posledních let Dachdecker spol. s r. o. dokončil přestavu nových prostor pro již stávající pobočku v Sokolově. Cílem bylo se více přiblížit zákazníkovi a jeho potřebám, efektivněji plnit přání a požadavky obchodních partnerů.

Majitelé firmy

Mateřská firma patří k největším specializovaným prodejcům se střešními materiály v SRN. Proto tato firma začala rozvíjet i své obchodní aktivity v okolních státech. V současné době se firma od 18. 8. 2006 jmenuje DEG Alles fur Das Dach a disponuje celkem 45 prodejními sklady na území SRN, 9 pobočkami v ČR a jednou pobočkou v Lucembursku. Na území SRN má dvě dceřiné společnosti. Ve své prodejní činnosti dosahuje obrat přes 442 mil. EUR a tím patří mezi největší specializované prodejce střešních materiálů na území SRN.

AKCE

DACHDECKER spol. s r.o. se úspěšně zapojil do celosvětové akce na podporu řemesla Klempíř to má zvuk společně s Cechem klempířů, pokrývačů a tesařů České republiky, PREFA Aluminiumprodukte společně s Mezinárodním klempířským svazem iib.  V sobotu 5. dubna 2014 se celkem  v 27 zemích na 83 stanovištích na všech kontinentech ručně vyráběli plechové píšťalky.  Světový rekord se podařil! Bylo vyrobeno 51 337 kusů píšťalek. Občerstvní pro hosty na stanovišti Dolní Rychnov zajistil Tondach Česká republika.