Velux banner výměny

Nastal už čas vyměnit vaše stávající střešní okno? Výměna okna je snadnější, než si myslíte a my jsme tu proto, abychom vám pomohli při hledání dokonalého střešního okna. Zjistěte výhody výměny oken a proměňte si okna život k lepšímu!

Kdo by neměl rád prosvětlené místnosti  se spoustou denního světla a čerstvého vzduchu?! Doporučená zasklená plocha pro dostatečnou úroveň denního světla v místnostech je 10 % celkové podlahové plochy místnosti. S výběrem nového vhodného střešního okna VELUX vám rádi pomůžeme. Střešní okna už máte, ale potřebujete je vyměnit? Objevte jaké výhody vám výměna střešních oken přinese...

Výměna oken Velux

Benefity výměny střešních oken

Světlejší a vzdušnější pokoje

Střešní okno vpouští do místnosti dvakrát více denního světla než svislé okno stejné velikosti a vytváří jedinečný pocit lehkosti a otevřenosti. Projekt výměny střešního okna je také ideální příležitostí popřemýšlet o dalších střešních oknech, protože jediné střešní okno poskytuje dostatek denního světla pouze pro malou místnost. Přechod z jednoho střešního okna na dvě, tři nebo více nemusí při montáži zabrat o mnoho více času, ale zajistí výrazně větší přísun denního světla a zároveň nabídne úchvatný výhled na oblohu. Dostatek denního světla snižuje potřebu umělého svícení a bylo prokázáno, že pomáhá udržovat cirkadiánní rytmus.

Vyšší energetická účinnost

Nové střešní okno bude mít oproti starému daleko nižší tepelné ztráty. Výhody energetické účinnosti platí ovšem i pro letní měsíce. Nové okno s trojsklem lépe ochrání před teplem ze slunečního záření a sníží potřebu nákladné klimatizace. A s vyšším přísunem denního světla souvisí také nižší potřeba umělého osvětlení.

Zdravější vnitřní klima

Čerstvý vzduch je pro naše zdraví životně důležitý. Střešní okna přispívají k čerstvějšímu a pohodlnějšímu vnitřnímu prostředí tím, že pomáhají odstraňovat CO2, vlhkost a prachové částice a zajišťují čerstvý, čistý vzduch. 

Přidejte jednotku VELUX ACTIVE, která zajistí automatické větrání střešními okny na základě naměřené teploty, hladiny CO2 a vlhkosti, a vytváří tak optimální vnitřní prostředí.

Rychlá instalace

Výměnu stávajícího střešního okna může montážník s certifikací VELUX provést během jednoho dne, přičemž většinu instalací lze provést zevnitř vašeho domu bez nutnosti lešení nebo povolení.

Pokud byste chtěli přidat další střešní okna, která by u vás doma ještě posílila pocit prostorovosti a otevřenosti, většinou mohou být nainstalována během jedné návštěvy, takže denní světlo za jediný den zdvojnásobíte.

Výměna oken Velux
Výměna oken Velux

Nechte hluk venku

Užijte si klidnější interiér a odřízněte se od vnějšího hluku způsobeného dopravou nebo bubnováním deště. Díky lepším parametrům zvukové izolace zvyšuje nová konstrukce okna také pohodlí plynoucí z ticha. Pokud chcete ztišit hluk bubnujícího deště, podívejte se na okna opatřená funkcí snížení hluku při dešti.

Snadné čištění a údržba

Užijte si skvělý výhled, aniž byste se museli starat o to, jak budete střešní okno čistit. Střešní okna VELUX lze na závěsech sklopit, takže je snadno očistíte zevnitř místnosti. Silná vodoodpudivost polyuretanové (PU) vrstvy je navíc skvělá pro vlhké a silně vytížené místnosti, protože se snadno čistí.

Údržba oken Velux
Údržba oken Velux

Najděte své řešení

Jak vybrat správné střešní okno? Toto jsou nejdůležitější aspekty, které byste měli vzít v potaz: 

 1. Správně množství denního světla
 2. Způsob ovládání
 3. Zasklení střešního okna
 4. Rám střešního okna
 5. Stínicí doplňky
Rám střešního okna Velux

Jak vyměnit střešní okno?

Při výměně střešních oken máte tři možnosti instalace. Vyberte si tu nejvhodnější podle toho, jestli chcete velikost původního okna zachovat nebo změnit a jak má vypadat interiérové ostění. 

 1. Výměna bez zásahu do ostění
  Když pořizujeme nové okno stejné velikosti, jako je to původní, je výměna velmi snadná a rychlá. Jde o čistou práci, která neporuší sádrokartonové ostění kolem okna a povrchy v interiéru zůstanou nedotčeny. I při této nejjednodušší variantě výměny může být do okolí střešního okna doplněna tepelná izolace.

 2. Výměna se zásahem do ostění a novým sádrokartonovým ostěním
  Tímto způsobem můžeme střešním oknem VELUX nahradit i starší okno jiné značky. Nové okno lze zapustit hlouběji do konstrukce střechy, což zlepší jeho tepelněizolační vlastnosti. Po otevření montážního prostoru je možné přidat další okno a získat tak více denního světla. Zároveň je snadné doplnit do střechy tepelnou izolaci a zkontrolovat správné napojení fólií ve skladbě střešní konstrukce.

 3. Výměna se zásahem do ostění a novým prefabrikovaným ostěním VELUX
  Tato varianta přináší stejné výhody jako výměna okna s novým sádrokartonovým ostěním. Navíc ušetří čas, protože vizuálně bezchybné systémově řešené ostění VELUX stačí správně umístit kolem okna. Bezúdržbové vnitřní ostění VELUX je vyrobeno z PVC a jeho bílá barva ideálně odráží a rozptyluje denní světlo dále do místnosti. Zákazník má navíc jistotu, že pod i nad střešním oknem budou správně vytvořené náběhy, které jsou důležité pro dokonalou tepelnou izolaci.

 
 
Montážník vyměňuje okno Velux
Montážník vyměňuje okno Velux
Montážník vyměňuje okno Velux

Velux - výměny střešních oken

Ještě stále si nejste jisti, co všechno výměna střešních oken obnáší? Projděte si e-book Velux, kde najdete všechny informace na jednom místě. Rádi Vám také poradíme s výběrem střešního okna na našich pobočkách!

kontaktujte nás