Terran

Výroba střešních krytin má ve společnosti Terran dlouholetou tradici sahající až do roku 1920. Zakladatel společnosti Kálmán Mészáros jako první z generace začal s manuální výrobou betonových výrobků v obci Neded na Slovensku. Ještě i v současnosti v této oblasti nacházíme střechy pokryté 80–90letou tzv. „mészárosovskou“ střešní krytinou. Výroba se postupně přesunula do Maďarska, kde pod značkou Mediterran vyráběla ve dvou moderních závodech ve městě Bóly na jihu a ve městě Kunszentmiklós v centrální části Maďarska. Od roku 2016 došlo v rámci modernizace společnosti i na nový název Terran.

Značka Mediterran vždy odkazovala na typický svět barev a tvarů krajin v oblasti Středozemního moře.
V posledních letech však došlo na přání zákazníků k postupnému doplnění a zmodernizování portfolia moderními a elegantními tvary, a s novými produkty, se tak od roku 2015 se ze značky Mediterran stává TERRAN!

NOVÁ ZÁRUKA 50 LET!

Moderní technologie, která obstojí na celosvětové úrovni, odbornost a práce odborníků a inženýrů vyzdvihla TERRAN mezi výrobce s nejmodernější technologií ve stavebním průmyslu. Díky tomu se rozhodla od 1. 7. 2015 poskytnout vysoce nadprůměrnou a jedinečnou 50 letou písemnou záruku na rozměry, neprosákavost a mrazuvzdornost střešní krytiny Terran.