Terran

Výroba střešních krytin má ve společnosti Terran dlouholetou tradici sahající až do roku 1920. Zakladatel společnosti Kálmán Mészáros jako první z generace začal s manuální výrobou betonových výrobků v obci Neded na Slovensku. Ještě i v současnosti v této oblasti nacházíme střechy pokryté 80–90letou tzv. „mészárosovskou“ střešní krytinou. Výroba se postupně přesunula do Maďarska, kde pod značkou Mediterran vyráběla ve dvou moderních závodech ve městě Bóly na jihu a ve městě Kunszentmiklós v centrální části Maďarska. Od roku 2016 došlo v rámci modernizace společnosti i na nový název Terran.

Značka Mediterran vždy odkazovala na typický svět barev a tvarů krajin v oblasti Středozemního moře. Vždyť beton je tradičním stavebním materiálem s historií více jak tisíce let. Starověcí Řekové používali směs páleného vápna a písku už v období 2000 př. n. l. Římané přimíchávali k vápenné omítce i sopečný popel. Kopule Pantheónu v Římě se svým průměrem 43,3 m byla zhotovená z takového betonu již ve II. století!
V posledních letech však došlo na přání zákazníků k postupnému doplnění a zmodernizování portfolia moderními a elegantními tvary, a s novými produkty, se tak od roku 2015 se ze značky Mediterran stává TERRAN!

NOVÁ ZÁRUKA 50 LET!

Moderní technologie, která obstojí na celosvětové úrovni, odbornost a práce odborníků a inženýrů vyzdvihla TERRAN mezi výrobce s nejmodernější technologií ve stavebním průmyslu. Díky tomu se rozhodla od 1. 7. 2015 poskytnout vysoce nadprůměrnou a jedinečnou 50 letou písemnou záruku na rozměry, neprosákavost a mrazuvzdornost střešní krytiny Terran.

Nadstandardní přístup

  • záruka 50 let na krytinu a 15 let na příslušenství
  • nevratné palety - nevznikají vám tak další náklady
  • bezplatná doprava střešní krytiny z výrobního závodu
  • odborné poradenství
  • zaměření střechy pomocí satelitních kartografických podkladů zdarma