Firma Charvát a.s. patří k předním výrobcům a dodavatelům kompletního sortimentu asfaltových pásů nejen na trhu České republiky, ale i v Německu, Rakousku, Maďarsku, Rumunsku, dále pak v Dánsku, Holandsku, Polsku, Slovensku, Řecku, Litvě, Lotyšsku a Estonsku.

Jedná se o 100 % českou rodinnou firmu s více než 100letou tradicí. Úspěšnost firmy Charvát a.s. na náročných zahraničních trzích je důkazem stabilní kvality výrobků, průběžné modernizace a vývoje, maximální spolehlivosti, jasným místem původu, neustálou kontrolou laboratoří a zkušeben a trvalé péče o naše zákazníky.

Všechny produkty jsou vyrobeny ve výrobním závodě Charvát a.s. v České republice.

100 let zkušeností s výrobou asfaltových pásů!

Sídlo společnosti Charvát

Prémiové produkty

ROOFSPECIAL® PV S5 -25

SBS modifikovaný asfaltový pás s vysoce pevnou a průtažnou polyesterovou nosnou vložkou o prémiové tloušťce 5,2 mm. Horní povrch je opatřen hrubozrnnou přírodní břidlicí, která pás chrání proti stárnutí vlivem UV záření a povětrnostních podmínek. Patří mezi HIGH QUALITY materiály – tzn. výborná zpracovatelnost i za velmi nízkých teplot (ohyb až při -25 °C). Vysoký obsah SBS kaučuku dodává materiálu ROOFSPECIAL PV S5 -25 velmi dlouhou životnost, vysokou elasticitu a průtažnost. 

 • Má výborný poměr ceny a materiálových vlastností.
 • Větší tloušťka = menší riziko lidské chyby při aplikaci = větší bezpečnost a delší životnost hydroizolace.

Finální hydroizolační vrstva plochách střech u novostaveb nebo sanací. 

ROOFSPECIAL® G S30 -20 FIX

SBS modifikovaný samolepicí pás s velmi pevnou nosnou vložkou ze skelné tkaniny o prémiové tloušťce 3,0 mm. Na horním povrchu je opatřen jemnozrnným křemičitým pískem a na spodním povrchu snímatelnou silikonovou folií. Podélný samolepicí přesah 10 cm je kryt stejnou snímatelnou folií. Používá se jako podkladní pás v hydroizolačním souvrství plochých střech, ale také pro hydroizolace spodní stavby. Na rozdíl od standardních asfaltových pásů určených k natavení se samolepicí pásy nalepují na podklad (EPS, plech, dřevo…). Patří mezi HIGH QUALITY materiály – výborná zpracovatelnost (ohyb při -25 °C).

KOMFORTNÍ A BEZPEČNÁ APLIKACE

Jedná se o obrovskou úsporu času při pokládce (až 10x rychlejší oproti klasickému natavení). Práci zvládne i méně kvalifikovaný pracovník (na rozdíl od nutnosti kvalifikovaného zručného izolatéra při natavování asfaltových pásů). Při použití samolepicího asfaltového pásu je mnohem menší riziko poškození podkladu (zejména EPS).

MODIFIKOVANÉ PÁSY SBS 

– osvědčené řešení pro hydroizolaci staveb

 • dlouhá životnost
 • výborný poměr cena a materiálové vlastnosti
 • široké teplotní rozmezí použitelnosti a zpracovatelnosti
 • vysoká elasticita a teplotní stálost
 • ohebnost za nízkých teplot (odolnost proti vzniku trhlin)
 • vysoká průtažnost
 • záruka 10 let

Speciální produkty

charBIT ELAST proVEGET® 52

SBS modifikovaný asfaltový pás určený pro hydroizolaci vegetačních, zelených střech o prémiové tloušťce 5,2 mm. Horní povrch pásu je opatřen hrubozrnným posypem z přírodní břidlice, nad a pod nosnou vložkou z pevného a průtažného polyesteru je vrstva speciálního SBS modifikovaného asfaltu s účinnými látkami odpuzující kořínky rostlin, což potvrzuje test odolnosti dle EN 13948.

Charvát realizace zelené střechy

Zelené vegetační střechy jsou trend posledních let, mají pozitivní dopady nejen na životní prostředí. Použití této technologie má mnoho výhod – prodloužení životnosti střechy, snížení tepelných výkyvů, zadržování srážek, lepší kvalita vzduchu, zlepšení mikroklimatu, nový prostor nejen pro lidi, snížení hluku a estetické vlastnosti.

Způsob provedení těchto střech závisí na mnoha aspektech, který by měl vždy posoudit projektant a navrhnout správné kompletní řešení. 

 • Tloušťka 5,2 mm = menší riziko lidské chyby a tím větší bezpečnost a delší životnost hydroizolace.
 • Dlouhotrvající ochrana proti prorůstání kořínků + odolnost proti mechanickému a statickému namáhání + odolnost proti působení stojatých vod pod zelenou střechou.

charFIX® ELAST AL – R

SBS modifikovaný samolepicí asfaltový pás o tloušťce 0,6 mm. Horní povrch tvoří AL folie zpevněná skelnou mřížkou, spodní samolepicí vrstva speciálního asfaltu je kryta snímatelnou silikonovou folií. Tento materiál je určen především jako parozábrana položená na trapézovém plechu do skladeb s nízkým požárním zatížením. Pás lze ale s úspěchem použít i v jiných skladbách a užitích (např. na PIR izolace šikmých střech). Patří mezi HIGH QUALITY materiály – tzn. výborná zpracovatelnost (ohyb -35 °C). Asfaltový pás se vyznačuje rychlou a snadnou pokládkou (50 m2/role), což přináší finančně i časově výhodné řešení.

VYSOKÁ ODOLNOST PROTI PROŠLÁPNUTÍ

Jedná se o obrovskou úsporu času při pokládce. Práci zvládne i méně kvalifikovaný pracovník (na rozdíl od nutnosti kvalifikovaného zručného izolatéra při natavování asfaltových pásů). Při použití samolepicího asfaltového pásu je mnohem menší riziko poškození podkladu (zejména EPS).