Kdy rekonstruovat střechu a na co si dát pozor

Jaká je vhodná doba na výměnu střechy? Snaha co nejvíce ušetřit se někdy v některých případech nemusí vyplatit. U rekonstrukce střechy to platí dvojnásob.

Šetření by rozhodně nemělo být na úkor kvality střechy, která chrání celý dům po desítky let. Vybírat bychom měli kvalitní značkové materiály a ověřené pokrývačské firmy. Důležité je použít i originální střešní doplňky dodávané přímo výrobcem.

VŠE K REKONSTRUKCI NAJDETE U NÁS

Jak poznat, že bychom měli stávající střechu vyměnit?

Určitě to bude v momentě, jakmile nebude plnit svoji funkci. Tedy pokud do střechy "zatéká“ a tím se poškozuje střešní konstrukce. Dalším důvodem může být ukončená životnost střechy. Pak hrozí účinkem povětrnostních vlivů její poškození. Důvod může být i estetický, pokud se vám stávající krytina nelíbí a chcete ji sladit např. s barvou fasády.

Jaká je vhodná doba na výměnu střechy?

Vzhledem k tomu, že se při rekonstrukci demontuje stará krytina a dům zůstává po určitou dobu nechráněn, je vhodné rekonstrukci provádět za vhodných klimatických podmínek. Nemělo by pršet a sněžit, proto nejvhodnějším obdobím je čas od března do listopadu, ale ani to není zárukou. Zkušená firma provádějící rekonstrukci řeší i takové situace s přehledem. Má vždy k dispozici dostatek zakrývacích plachet.

Výhody rekonstrukčního systému Tondach

 •  Jednoduchost pokládky – posuvné střešní tašky dovolují zachovat původní laťování, což šetří váš čas i peníze.
 •  Komplexnost – Tondach vyrábí a dodává komplexní střešní systémy včetně všech potřebných doplňků.
 •  33 let záruka – Tondach All Inclusive – nabízíme nejdelší záruku na střešní tašky vyráběné v ČR.
 •  Trvanlivost – nejmodernější technologie výroby a staletími prověřené materiály zaručují až stoletou životnost vaší střechy.
 •  Bez omezení nadmořskou výškou - díky vysoké kvalitě výrobků je možné použít střešní tašky ve všech nadmořských výškách v ČR.
 •  Vysoká kvalita – přísné testování kvality dle evropských norem garantuje tu nejvyšší kvalitu pravých pálených tašek.
 •  Stálobarevnost materiálu – povrchové úpravy z přírodních materiálů – engoby a glazury zajistí vaší střeše stálobarevnost.
 •  Ekologický a zdravotně nezávadný produkt – pálená střešní krytina, jako čistě přírodní produkt, nemá negativní vliv na životní prostředí a po skončení její životnosti ji lze snadno recyklovat.
 •  Široká škála barev – na výběr je mnoho barevných odstínů. Na objednávku si ale můžete vytvořit i svůj vlastní.
 •  Cenová dostupnost – střešní tašky můžete získat se speciální slevou pro Váš objekt. Pro konkrétní cenovou nabídku kontaktujte obchodního zástupce pro Váš region.
 •  Výpočty střech ZDARMA – zdarma vypočítáme spotřebu materiálu na vaši střechu.

Na co si dát pozor při rekonstrukci střechy

Věnujte pozornost těmto radám

Správné určení doplňkových opatření včetně jeho provedení

Doplňková opatření jsou konstrukce umístěné pod krytinou např. bednění s fólií atd.

Správná výška kontralatí

Správnou výšku kontralatí nejlépe poznáte při montáži.

Dostatečné odvětrání

Nesprávné popř. nedostatečné odvětrání není snadné ihned odhalit. Je k tomu třeba znát základní normy a pravidla daná výrobcem střešní krytiny. Doporučujeme zkontrolovat detail okapu, zda je volný větrací průřez. Dále nesmí být v průběhu celé střechy větrací kanálek ničím přerušen a je nutné rozmístění větracích tašek podél hřebene a nároží. Důsledky špatného ovětrání se projevují až po delší době – praskají či loupou se tašky, objevují se plísně na kontralatích a latích atd.

Vhodné a správné přichycení tašek

Opět je nutná kontrola přímo při pokládce. Po položení je možné kontrolovat až po nadzvednutí tašek.

Ještě poměrně nedávno se stavěly jednoplášťové střechy bez větrací mezery a s minimálním zateplením přímo pod krytinou. Dnes se nejčastěji realizují renovace dvouplášťových střech s pojistnou hydroizolační folií a větrací mezerou (ta je přibližně 4 cm pod taškami). Tak je konstrukce střechy připravena pro zateplení, které je klíčem k úsporám energií.

KONTAKTUJTE NÁS

Pokrývači na střeše