Ozdobné střechy –  Fotografie od uživatele Jeffrey Czum ze služby Pexels

Konečně to vypadá, že jsme se zbavili Covidu a můžeme začít znovu normálně žít. Ale jak už to tak v životě bývá, nic není jen černé nebo bílé a s dobrou zprávou se pojí i ta horší. Tou je růst cen napříč všemi segmenty trhu, jako náplast na celosvětově zdevastovanou ekonomiku. Bohužel to platí i pro stavebnictví a stavební materiály. A tady bychom vám rádi připomenuli jednu historickou zkušenost, abyste neopakovali stejnou chybu.

Po sametové revoluci na český trh vtrhlo tsunami nových stavebních materiálů a stavět se začalo kvalitněji. Kdo na to měl, chtěl top výrobky, ostatní aspoň nejlepší poměr cena/kvalita. Po tomto prudkém rozmachu ale přišla v letech 2008/09 studená sprcha v podobě ekonomická recese a stavebnictví se scvrklo na jedinou filozofii „Chci to nejlevněji“. Stavebníci žádali jen nejlevnější materiály a poptávali nejlevnější realizační firmy. Slovo kvalita se v té době zcela vytratilo, jediným cílem byla úspora za každou cenu. Výsledek? Realizace, které v konečném důsledku stály mnohonásobně více, protože byly nefunkční a vyžadovaly drahé opravy. A investoři, kterým zbyly jen oči pro pláč...

Rozumný člověk neopakuje stejnou chybu, a proto vám doporučujeme: nesnažte se ušetřit za každou cenu. Vždy hledejte především kvalitu, samozřejmě v přijatelné cenové relaci. Sortiment v prodejnách DACHDECKER je široký, takže jsme schopni z něj nakombinovat nejlepší možné řešení v každé finanční úrovni.

Nezapomeňte, že už Tomáš Baťa říkal:

Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci.