Jako společnost se dlouhodobě snažíme pomáhat, kde je třeba. Když přijde nějaký podnět z poboček, rádi přispějeme na dobrou věc. Většinou se to týká dětí, hendikepovaných osob nebo nějaké přírodní pohromy. O to víc nás překvapilo, když teplická pobočka přišla s nápadem adoptovat zvířátko v ZOO. Uvědomujeme si, že ZOO není jen atrakce pro děti, ale že díky zoologickým zahradám žijí ohrožené druhy, které by ve volné přírodě možná už vyhynuly. 

DACHDECKER tým v Teplicích dal hlavy dohromady a rozhodli se adoptovat ptačího běžce nandua pampového v ZOO Ústí. Kolegové v Teplicích mezi sebou vybrali finanční podporu a DACHDECKER ji zdvojnásobil. Celá částka šla do ústecké ZOO na adopci nandua pampového. 

Nandu pampový
Nandu pampový je pták podobný pštrosovi 

Kdo je nandu?

Méně slavný bratr pštrosa, známý také pod latinským jménem Rhea americana, je nelétavý pták. Obývá jihoamerické země Argentinu, Paraguay, Uruguay a je nejmenším z běžců. Domovem jsou mu především pampy, pláně porostlé bylinnou vegetací a také zoologické zahrady. Samec bývá vyšší a mohutnější než samice, na rozdíl od šedé samice má krk zbarvený do černa. Na hnízdě sedí výhradně samec, za cca 40 dní se líhnou pruhovaná kuřata. O ně se také stará pouze samec, hlídá je a zahřívá.

Nandu pampový
Nandu pampový v ústecké ZOO

Výhodou nandua je otužilost, mohou být chováni po celý rok ve venkovním výběhu a to i v drsných podmínkách Ústeckého kraje. Křídla slouží pouze k udržování rovnováhy při běhu - lítat ho opravdu neuvidíte. Ústecká ZOO byla v 70. letech jediná v České republice, kde se nanduové rozmnožovali a my jsme rádi, že jsme jednoho takového běžce mohli adoptovat a podpořit tak fungování ZOO. 

A je to oficiální!

Adopční certifikát už visí na dveřích teplické pobočky. 

Leták o adopci nandua pampového
Adopční certifikát Teplice

Fotogalerie

Nandu pampový
Vajíčko nandu pampového

Adopce v Teplicích