Střešní krytiny

Střešní krytiny vybíráme v zásadě pouze podle několika aspektů

a) Typu střechy

Je Vaše střecha šikmá, nebo plochá? U nás Vam nabídneme řešení pro obě varianty!

b) Lokace stavby

Myslíte si že je jedno, jakou střešní krytinu na svůj dům dáte? Není tomu tak! Na horách určitě nelze použít jakýkoliv typ krytiny, jako např. ve městě či na venkově.

c) Materiálu a stavu stávající krytiny a krovů

Z bezpečnostního hlediska nesmí přijít na starší krov v horším stavu těžká krytina. Z estetického hlediska by na střechu měla přijít materiálově stejná krytina, jako je na okolních stavbách, nicméně to záleží na místních stavebních vyhláškách, ale většinou je to na volbě investora.

Co je to vlastě střecha a jak nám slouží?

Střecha, tak jak ji známe, je velmi důležitá stavební konstrukce, která chrání stavbu shora proti povětrnostním (dešť, sníh, vítr) a solárním vlivům. Nejenže odvádí vodu a brání jejímu shromažďování, což by při opačném stavu mohlo vést k zatékání a růstu dřevokazných hub a plísní, ale brání také nadměrnému přehřátí stavby v létě a v zimě také nadměrnému ochlazení.

Problém s výběrem správné střechy?

Dnešní střešní krytiny jsou již velmi kvalitní a proto výběr určuje hlavně design a cena, přesto jsou u různých výrobců poznat znatelné rozdíly ve zpracování, které Vám například ulehčí práci a proto se nebojte zeptat našich prodejců, kteří s Vámi kompletně zanalizují současný stav střechy a doporučí Vám tu nejvhodnější variantu.